Jak bylo v jižních Čechách?

Rubriky: Centrum Zdislava
Maria Peňázová  Sdílet článek na nebo

Tak Zdislaváci jsou opět zde a moc bychom se s vámi chtěli podělit o krásné zážitky z minulého týdne, který Zdislaváci strávili na rekondičním pobytu. I když …

Jak bylo v jižních Čechách?

Tak Zdislaváci jsou opět zde a moc bychom se s vámi chtěli podělit o krásné zážitky z minulého týdne, který Zdislaváci strávili na rekondičním pobytu. I když to bylo jen pár dní, stihlo se toho opravdu hodně. A třeba někomu z vás dáme tip na výlet či letní dovolenou.

Letos naše kroky směřovali do jihočeského Jindřichova Hradce, města plného turistikých lákadel všeho druhu. Příjemným místem pobytu se nám stal tentokrát Hotel Concertino nedaleko samotného centra města.

První zastávka ovšem byla v městu Humpolec. Humpolec je plný zajímavých míst (od kostelů až po pivovar). Unikátní je zde však recesistická výstava Hliníkárium. Kdo by neznal hlášku z české filmové klasiky: „Hliník se odstěhoval do Humpolce!“ A právě této postavě je věnována tato výstava.

A konečně Jindřichův Hradec sevřený mezi řekou Nežárkou a rybníkem Vajgarem. Mezi místní zajímavosti patří aquashow se světelnými efekty a působivou hudbou v medicínském centru sv. Floriána. Jindřichohradecké muzeum se mimo jiné zase může pyšnit největším mechanickým betlémem na světe s 1398 figurkami z kašírovací hmoty a ze dřeva. A nesmíme zapomenout na třetí největší památkový komplex historických budov hradu a zámku v České republice.  Všechny tyto místa Zdislaváci navštívili a nezabránilo jim ani to, že zámek byl bariérový. Díky silné pomoci se i vozíčkáři dostali opravdu všude.

Prohlídka památek je jistě poučná a zajímavá, ale proč si tyto dny nezpříjemnit i něčím zcela jiným. Kroky Zdislaváků zamířily i do útulné kavárny a pražírny na výborné zákusky a kávu a také do místních obchůdků. Kdo by si nechtěl odvézt nějaký ten suvenýr z výletu? A pro fajnšmekry bylo připravené i soukromé kino v hotelu s pohádkou Čertí brko. Ani vycházky po okraji rybníku a uličkami centra města nechyběly.

A to by nebyli Zdislaváci, kdyby se do programu celého pobytu nezapojila i mše svatá. Tentokrát proběhla v kostele Nanebevzetí Panny Marie přímo v Jindřichově Hradci.

Úžasná místa, skvělí lidé a místy deštivé počasí. Dohromady to znamená výbornou atmosféru. Realita splnila očekávání a možná i předčila. Věříme, že i z těchto následujících fotografií poznáte, jak jsme si to letos užili.