Centrum Zdislava

Jaký byl náš týden sociálních služeb?

Rubriky: Centrum Zdislava
/ Hana Pohanková

Je to až k nevíře, jak ten čas letí. Léto uteklo jako voda a podzim je opět tu. S říjnem vždy každý rok přichází Týden …

Jaký byl náš týden sociálních služeb?

Je to až k nevíře, jak ten čas letí. Léto uteklo jako voda a podzim je opět tu. S říjnem vždy každý rok přichází Týden sociálních služeb, ve kterém různé sociální služby prezentují svoji činnost. I my jsme nebyli výjimkou a tento týden jsme si užili uspořádáním hned několika akcí.

Týden začal prodejem výrobků klientů našeho stacionáře v Novoměstských sociálních službách. Několik pracovníků a pomocníků z řad klientů prodávalo výrobky, např. utěrky, košíky, koberečky, polštáře, čepice, šály, keramické výrobky. Prodej se vydařil, což je znamením, že naše práce má smysl a výrobky vás dokáží zaujmout svojí rozmanitostí a pestrostí.

V úterý 4.10.2022 jsme přijali pozvání na výrobní dílničku do Chráněného bydlení Kamélie. Byl pro nás nachystán bohatý program, klienti si vyzkoušeli práci s hlínou a lopatkami při sázení sukulentů a procvičili svoji kreativitu a manuální zručnost při malování kamínků. Vznikaly tak krásné výrobky, které už zdobí okenní parapety a poličky našich klientů. Jako milou pozornost nám klienti chráněného bydlení připravili chutné občerstvení a uvařili kávu či čaj. Děkujeme za možnost strávit dopoledne v pohodové atmosféře, za úsměvy, které jste nám vykouzlili na rtech!

Středa se nesla v duchu příprav na den otevřených dveří. Klienti s pracovníky zabalili sladké a slané pečivo k prodeji, chystaly se plakáty do přenosných reklamních panelů, kupovaly se ingredience na jablečný punč a přemýšlelo se o celém průběhu dne.

Čtvrteční činnosti klientů začínaly až v deset hodin, aby se měl návštěvník možnost podívat, co se v nich každý den odehrává. Přitom měl možnost zakoupit si výrobek a ve cvičném bytě se nechat obsloužit klientem, který za asistence pracovníka uvařil kávu a podal malé občerstvení. Mohli jsme také využít náš nový stánek, kde jsme s veselou náladou prodávali upečené dobroty a nalévali teplý jablečný punč. Klienti si mohli procvičit obsluhování zákazníka, počítání peněz a nalévání punče. Byl to pro nás premiérový prodej a myslíme si, že nebyl poslední.

Na pátek čekalo klienty překvapení. Po deváté hodině se před Zdislavou rozezněly hasičské sirény, které signalizovaly cvičný požární poplach ve stacionáři. Klienti i pracovníci si vyzkoušeli evakuaci budovy a hasiči Sboru dobrovolných hasičů Nové Město na Moravě představili svoji činnost a vybavení auta. Nechyběla ani možnost vyzkoušet si transportování zraněného.

 

Centrum Zdislava

566 598 180
Radnická 350
592 31 Nové Město na Moravě
  • Ředitelka: Ing. Mgr. Hana Janů, mobil: 603 486 167
  • Vedoucí služby: Miroslava Horváthová DiS. mobil: 774 615 194
  • :
  • Bankovní spojení: KB Žďár nad Sázavou, č.ú. 215441751/0100