Centrum Zdislava

Listopad přinesl zataženou oblohu, my však neztrácíme dobrou náladu.

Rubriky: Centrum Zdislava
/ Hana Pohanková

Polovina listopadu je již za námi, stejně tak jako události, které jsou pro nás Zdislaváky pravidelné, a v letošním roce i zcela nové. Tak se pojďte …

Listopad přinesl zataženou oblohu, my však neztrácíme dobrou náladu.

Polovina listopadu je již za námi, stejně tak jako události, které jsou pro nás Zdislaváky pravidelné, a v letošním roce i zcela nové. Tak se pojďte podívat, co už jsme všechno stihli prožít.

První listopadové dny se nesou v duchu společné vzpomínky na všechny zemřelé klienty i pracovníky. Společně vyrážíme na hřbitovy a naše vzpomínky směřují k osobám, kterým jsme tu dali poslední sbohem. Na hrobech zapalujeme svíci a někteří z nás věří, že život zemřelých nezhasl. Je teď skrytý u Boha. Ať už zapálená svíce na hrobu či v denním stacionáři, ať už modlitba či jen myšlenky na zesnulé blízké, je pro nás tento čas něčím zcela výjimečným.

Sedmý listopadový den zavedl naše kroky do víru vůně medu a pečených perníčků. Atmosféra na výstavě Vůně medu lehce nabudila vánoční čas. Ochutnali jsme různé druhy medu, koupili si dobroty i užitečné dárky, poslechli si pohádku a odborný výklad o včelách. Už třeba víme, jak se zachovat v přírodě, když schytáme žihadlo, a to: žihadlo vyškrábnout a potřít hlínou.

V pátek 11.11.2022 na Zdislaváky čekala zcela nová akce. Konal se první ročník ,,Zdišipárty“. Párty, jejímž cílem bylo společné setkání pracovníků, klientů denního stacionáře a jejich rodin. Zázemí poskytl Orel Nové Město na Moravě a jeho námi netradičně vyzdobená Orlovna. Atmosféru párty dodaly hudební, světelné a kouřové efekty DJ Dennyho Bee, občerstvení, které připravili klienti s pracovníky Cvičného bytu a také dobrovolníci z řad rodin. Program byl naplněn především hudbou, bujarým tancem, fotokoutkem a soutěží v lovení peněz ,,zdišáků“ po slepu. Zbyl tu i prostor pro vzájemnou konverzaci a sdílení. Z výrazů ve tváři, smíchu a nadšení pro tanec si myslíme, že se akce povedla a snad se i všem líbila. Rádi bychom věděli, zda jsou naše pocity správné, budeme proto rádi za sdílení i těch Vašich. Nezbývá nic jiného než poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili a společně s námi vykouzlili nezapomenutelnou atmosféru!!

Centrum Zdislava

566 598 180
Radnická 350
592 31 Nové Město na Moravě
  • Ředitelka: Ing. Mgr. Hana Janů, mobil: 603 486 167
  • Vedoucí služby: Miroslava Horváthová DiS. mobil: 774 615 194
  • :
  • Bankovní spojení: KB Žďár nad Sázavou, č.ú. 215441751/0100