Předvánoční čas ve Zdislavě

Rubriky: Centrum Zdislava
Anna Horváthová  Sdílet článek na nebo

Jak možná tušíte, náš program je neustále nabitý, rádi vymýšlíme všelijaké nové aktivity anebo se účastníme nejrůznějších akcí všeho druhu. Jinak tomu nebylo ani v …

Předvánoční čas ve Zdislavě

Jak možná tušíte, náš program je neustále nabitý, rádi vymýšlíme všelijaké nové aktivity anebo se účastníme nejrůznějších akcí všeho druhu. Jinak tomu nebylo ani v posledních měsících, proto nám dovolte podělit se o několik posledních zážitků, kterými jsme tento rok zdárně doplnili a ukončili.

To, že pomalu přichází Vánoce u nás ve Zdislavě poznáte okamžitě po čichu už začátkem prosince. Zdislaváci se totiž velmi rádi pouštějí do pečení perníčků, jejichž vůně se pak příjemně line celou budovou. Letos nám dokonce přispěchali na pomoc i malí pomocníci ze základních škol v Novém Městě, kteří nám upečené a nazdobené výtvory pomáhali zabalit. Pečením to však nekončí, na vybraném místě se u nás pyšní i stromeček, s jehož zdobením si dala práci skoro celá Zdislava! Sérii vánočních příprav pak doplnila návštěva Mikuláše, který se u nás objevil pod hlavičkou studentů SOŠ v Novém Městě na Moravě, a my se dočkali také nějaké té mikulášské nadílky, kterou již po několik let chystají manželé Svobodovi.

V průběhu prosince jsme pak s radostí přijali pozvání ZŠ Malá, kde si pro nás žáci připravili představení s vánoční tématikou. Příjemným obohacením bylo také vystoupení dětí z MŠ v Novém Městě, kde pak závěrem každý Zdislavák obdržel vlastnoručně vyrobené přáníčko.

Aby toho nebylo málo, každoročně u nás vřele vítáme skauty z Nového Města, se kterými společně zpíváme koledy, a také Radka Jaroše, který k nám přichází vybaven zásobou kalendářů, jež na místě sám podepisuje a rozdává – a ani letos tomu nebylo jinak!

V horečném tempu dnešní doby ale nesmíme zapomínat, že krása Vánoc spočívá především v jednoduchosti – najít čas si společně sednout, vydechnout a zkrátka být spolu. Tímto jsme tedy vánoční přípravy zakončili a nad horkým šálkem kávy a výborným cukrovím společně zavzpomínali na uplynulý rok.

Zkrátka a dobře, poslední týdny v roce jsme si velice užili a naladili se na tu správnou sváteční vlnu. Velké díky tedy patří všem, kdo s námi tento předvánoční čas sdíleli.

Děkujeme a těšíme se, co přinese rok příští!