Centrum Zdislava

Zdislava bude vozit klienty novým autem

/ Maria Peňázová

O využívání služby denního stacionáře mají zájem lidé nejen z Nového Města na Moravě, ale také z okolních obcí. Někdy není v silách klienta ani jeho rodiny, aby …

Zdislava bude vozit klienty novým autem

O využívání služby denního stacionáře mají zájem lidé nejen z Nového Města na Moravě, ale také z okolních obcí. Někdy není v silách klienta ani jeho rodiny, aby se do denního stacionáře sám dopravil.

Svážíme tedy klienty z okolních obcí – jako je Nová Ves u Nového Města na Moravě, Radešínská Svratka, Mirošov, Bobrová, Dlouhé a z místních částí města (Pohledec, Maršovice).

Máme již několik let automobil s plošinou s rokem výroby 1994. Do současného Fordu Tranzit je tato plošina namontována z minulého zdislavského devítimístného vozidla. Trápilo nás, že v případě poruchy již nezajistíme náhradní díly. A v případě výpadku stávajícího auta už ani nesvezeme klienty do stacionáře. Proto jsme v loňském roce využili Výzvy MAS Zubří Země a požádali o finanční prostředky na nákup nového devítimístného vozidla s hydraulickou plošinou. Čímž jsme zajistili komfortnější převoz pro všechny, zvláště pro dva vozíčkáře v zadní části vozu. V minulém roce jsme obdrželi vyrozumění, že finanční prostředky dostaneme. Na spolufinancování nákupu nového automobilu jsme využili dar od firmy SATT a.s., který nám věnovala z výtěžku svého plesu. Moc děkujeme všem, kteří podpořili dobrou věc. Děkujeme také našemu zřizovateli, městu Nové Město na Moravě, za pomoc při administraci projektů a pomoc při zajištění předfinancování.

Ing. Mgr. Hana Janů (ředitelka Centra Zdislava)

A co na nové auto říkají sami Zdislaváci, o to se s vámi rádi podělíme:

 „Auto je pěkný!“

„Mám z něho radost.“

„Je hezký, dobrý, jezdí se v něm dobře.“

„V autě se sedí perfektně, jízda je pohodlná.“

„Je to výborný, krásně se v něm jezdí a jsem šťastný řidič.“

„Auto je super a až se zajezdí, bude ještě lepší.“

„Asi budu muset posunout svůj odchod do důchodu, když máme tak suprový auto.“

„Krásný.“

Centrum Zdislava

566 598 180
Radnická 350
592 31 Nové Město na Moravě
  • Ředitelka: Ing. Mgr. Hana Janů, mobil: 603 486 167
  • Vedoucí služby: Miroslava Horváthová DiS. mobil: 774 615 194
  • :
  • Bankovní spojení: KB Žďár nad Sázavou, č.ú. 215441751/0100